Minu sõpruskonda on järjest lisandunud uusi pisipõnne. Tavaliselt oleme sel puhul ikka uuele sõbrale ja tema vanematele külla läinud. Praegu on muidugi nii mõndagi teisiti, näiteks ei mäletagi millal viimati kellelgi külas käisin. Aga ega meelespidamise jaoks ei ole vaja alati külla minna.
Mulle meeldib mõnikord teha väikeseid üllatusi, sel kevadel mõtlesin siis oma sõbrannasid ja nende uusi lapsukesi üllatada. Tahtsin kinkida midagi, millest oleks pikaajaliselt rõõmu. Ja siis seisin silmitsi tavapärase küsimusega, et mis see olla võiks? Minu kõige noorem laps saab varsti juba kolmeseks, seega värskeid kogemusi mul pole, mille najale kingi valimisel toetuda. Siis aga tabasin end mõttelt, et mähkmeid kulub ju igal uuel ilmakodanikul ja miks mitte kinkidagi midagi kasulikku ja samas teha ka loodusele pai. Seda viimast saab mähkmeid kasutades teha muidugi ainult siis, kui valida ühekordsete asemel korduvkasutatavad.
Oma esimese lapsega ei tulnud ma selle pealegi, et korduvkasutatavaid mähkmeid kasutada. Hiljem teise lapsega (olles ise näinud kui palju raha kulub ühekordsete mähkmete ostmiseks ning igapäevaselt tekkiva prügi hulka) tundus aga riidest mähkmete kasutamine just ainuõige variant. Tagantjärgi on mul veidi kurb meel, et keegi mind sellele teele juba esimese lapsega ei suunanud.
Peale seda kui mul oli mähkmete kinkimise otsus tehtud, hakkasin otsima sobivaid variante kinkimiseks. Uh! Mul oli pea jälle korraks sassi löödud, sest variante on nii palju, samas ühtegi kinkekomplekti mul esmapilgul silma ei jäänud. Seega kui kuulsin, et NappySpot hakkab ette valmistama katsikuks sobilikke kingipakke, hüppasin kampa ja proovisin neid oma mõtete ja ideedega aidata.
Nüüdseks on nad kokku pannud erinevad kinkekomplektid. Nende seast leiab kindlasti hea valiku nii esmakordsele kui ka juba varasema riidest mähkmete kasutamise kogemusega kingisaajale. Kui mustrite ja värvivalik silme ees kirjuks lööb, siis on NappySpot hea meelega nõus ise appi tulema ja vastavalt tellija soovidele komplekti mustri ja värvi valikud tegema. Näiteks valisin mina kinkekomplektiks “Uhiuus silmatera” koos sooviga, et värvivalik sobiks poisslapsele ning tulemus sai selline:
Muide veekindel mähkmekott on asi, mis on jäänud meil kasutusse ka peale lapse mähkme kandmise perioodi lõppu. Suvel oli see mul alati rannas kaasas või kui laps alustas lasteaias käimist, siis oli üks kotike alati lasteaias kapis olemas juhuks kui peaks mõni äpardus juhtuma ja märgi riideid vaja hoiustada.
Baby BeeHinds kõik-ühes mähe meenutab minu meelest kõige enam nn tavalist ühekordset mähet. Tal on sarnased kinnitused (krõpskinnitused) ja mähkmesisu on õmmeldud otsapidi mähkme külge. Lisaks tuleb kaasa veel üks lahtine mähkmesisu, mille saab hõlpsasti taskusse lisada.Baby BeeHinds kõik-ühes mähe meenutab minu meelest kõige enam nn tavalist ühekordset mähet. Tal on sarnased kinnitused (krõpskinnitused) ja mähkmesisu on õmmeldud otsapidi mähkme külge. Lisaks tuleb kaasa veel üks lahtine mähkmesisu, mille saab hõlpsasti taskusse lisada.
Little Love Bum Newbie kõik-ühes mähe on kohe kasutamiseks valmis ja ei vaja enne kasutamist ühtegi lisaliigutust. Üks lisasisu tuleb mähkmega kaasa ja selle saab imelihtsalt kinnitada trukiga. Mähkme suurust saab trukkide abil reguleerida väiksemaks/suuremaks, seega sobib see hästi ka väga pisikestele beebidele.
Kui sa pole kunagi varem julgenud mingil põhjusel oma lapsele riidest mähkmeid osta, siis minu soovitus on kindlasti julgus kokku võtta ja proovida. Ei pea ju koheselt seadma eesmärki täielikult ühekordsetest mähkmetest loobumiseks. Kasvõi see, kui kasutad päevas vaid mõned korrad ühekordsete asemel korduvkasutatavaid mähkmeid on pikas perspektiivis siiski palju loodussõbralikum. Minule sobis näiteks selline variant, et päevasel ajal oli laps korduvkasutatavate mähkmetega, aga ööuneks läks kasutusse siiski üks ühekordne mähe ja sel moel saime öösel õndsalt magada ilma, et peaks vahepeal mähkmevahetuseks ärkama.