Mida teha üleküpsenud banaanidega?

Väidetavalt läheb toidupoodides kõige rohkem raisku banaane. Eelistatakse osta kobaras ja ilusa kollase koorega banaane. Ma korjan tihipeale letilt üksikuid banaane – minul pole nende vastu midagi ja pigem otsingi just juba veidi pruuni-täpilisi vilju. Ilusad kollased banaanid on minu meelest pigem ebameeldiva maitsega. Maitsvaks muutuvad nad minu meeles alles siis, kui koor on omandanud juba mõned pruunid täpid – suures toidupoes on see ilmselt juba ära visatav kaup.

Küpsed banaanid sisaldavad rohkem antioksüdante. Lisaks mida küpsem on banaan, seda rokem on neis kasvajaid pärssivat tsütokiine.

Sügavkülmuta

See on kõige lihtsam viis üleküpsenud banaanide säilitamiseks. Koori banaanid, tükelda ja pane sügavkülma “õiget aega” ootama. Külmutatud banaani on imehea lisada smuutidele või teha banaanijäätist.

Jäätis

Banaanijäätis oli üks esimestest “jäätistest”, mida ma oma lastele pakkusin. Sügavkülmutatud banaanitükkidel lase mõni minut toasoojas soojeneda ja seejärel püreesta. Sobib söömiseks koheselt.
Banaanijäätist võib ka erinevate lisanditega põnevamaks teha. Näiteks lisa püreestamisel maapähklivõid ja kakaod. Meie kasutasime sel korral lisandina vaarikaid.

Baanipulgad

Tegin banaani pooleks ja otsisin kodust sobivad pulgad, mille otsa banaanipoolikud pista. Katsin banaanid sulatatud šokolaadiga ja asetasin mõneks ajaks sügavkülma. Väga kauaks ei tasu neid sügavkülma jätta, sest muidu on raske jäätunud banaanipoolikuid süüa.

Küpsetised ja pannkoogid

Küps banaan on maitselt väga magus ja sobib kasutada erinevates küpsetistes. Meie lisame kahvliga purustatud banaane näiteks pannkoogitaignele.

Banaani-šokolaadi keeks

Kuumuta potis 4 tükeldatud banaani koos veidikese või ja suhkruga. Jäta jahtuma.
Vahusta 300g pehmet võid 150g suhkruga ja lisa vahustades ükshaaval 6 muna.
Lisa kuivained (320g jahu ja 2tl küpsetuspulbrit, veidike soola ja vaniljet).
Lisa 200g hakitud šokolaadi ja banaanisegu.
Küpseta 180 kraadi juures umbes 45min.